Občanské sdružení Respondeo

Poskytujeme tři sociální služby: občanskou poradnu (pomáhá lidem v obtížné životní situaci řešit např. dluhovou problematiku, občanskoprávní spory, apod.), dále Centrum pro pomoc obětem násilí a trestných činů a Intervenční centrum, které poskytuje podporu obětem domácího násilí. Naše služby jsou profesionální, diskrétní a zcela bezplatné. Na problémy nejste sami - jsme tu pro Vás!

Občanská poradna Respondeo

Dostali jste se do složité životní stiuace a nevíte jak dál? Neznáte svá práva nebo si nejste jisti jak postupovat při jednání s úřady a institucemi? Právě pro Vás je tu občanská poradna. Všechny námi poskytované služby jsou diskrétní a bezplatné. Využijte jich!

Centrum pro pomoc obětem

Pomáháme Vám orientovat se v trestním řízení. Jako oběť násilí nebo trestného činu nesmíte trpět ještě tím, že neznáte svá práva a nevíte, jak v nastalé složité životní situaci postupovat. Nabízíme Vám oporu a zastání, nebojte se nás kontaktovat. Bezplatně, nezávazně, diskrétně.

Intervenční centrum Respondeo

Nabízí účinnou pomoc obětem domácího násilí. Vedle psychické a sociální podpory máte možnost využít i právního poradenství při konzultacích a sepisování dokumentů. Využijte našeho silného zázemí, zkušeností a kontaktů na spolupracující organizace. Bezplatně, diskrétně a profesionálně.

Centrum pro pomoc obětem

 

Trestní řízení pro většinu z nás představuje dost neurčitý pojem. Neumíme si moc představit, co vše se za změtí paragrafů a úředních postupů skrývá. O to větší životní zlom zažijeme, když se nás násilí a trestná činnost osobně dotknou. Často si nejsme jisti svými právy a možnostmi. Nevíme, na co si dát pozor, na co nezapomenut, čeho se vyvarovat...

Využijte zkušeností týmu konzultantů, sociálních pracovníků a právníka. S naší pomocí máte jistotu, že v trestním řízení nic nezanedbáte a že neuděláte chybu, kvůli které by nebylo cesty zpět. Posláním Centra pro pomoc obětem je podpora obětí trestné činnosti nebo osob trestnou činností ohrožených, a to prostřednictvím sociálně-právní pomoci. Klientovi poskytujeme podporu při veškerých právních a bezpečnostních úkonech. V neznámé situaci nezůstává sám.

Pomáháme mu sepisovat dokumenty, jednat s úřady, policií... Snažíme se, aby se uživatel lépe orientoval v trestním řízení. Nabízíme různé možnosti řešení jeho případu a dbáme na to, aby je pochopil a svobodně se rozhodl, jakou cestou se vydá. Při tom má naši plnou podporu ve všech souvisejících právních úkonech. Klienty nezastupujeme u soudu ani neřešíme jejich problémy za ně. Tým zkušených konzultantů a právníka je vede a posiluje k samostatnému řešení situace.

Jsme Vám nablízku

Námi poskytované sociální a právní poradenství zahrnuje osobní konzultace, telefonické rozhovory a e-mailovou komunikaci. Hojně využívaná je také aktivní pomoc při sestavování různých dokumentů, návrhů a podání. Dále doprovázíme a asistujeme při jednáních s úřady, lékaři, policií, soudy… Rádi zprostředkujeme kontakt na organizace návazné péče a pokud je to třeba, zajistíme Vám odborné psychologické poradenství. Neváhejte se na nás obrátit. Na problémy nejste sami!

 

Naše hlavní zásady jsou:

  • BEZPLATNOST (všechny poskytnuté služby jsou zcela zdarma)
  • ANONYMITA (klient může vystupovat anonymně)
  • DISKRÉTNOST (všichni pracovníci jsou vázáni mlčenlivostí, konzultace se děje za zavřenými dveřmi)
  • DOBROVOLNOST (klientům nabízíme různá řešení a je jen na jejich vůli, kterou cestou se nakonec vydají)
  • INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP (každý příběh vyslechneme, posuzujeme a řešíme zvlášť)