Občanské sdružení Respondeo

Poskytujeme tři sociální služby: občanskou poradnu (pomáhá lidem v obtížné životní situaci řešit např. dluhovou problematiku, občanskoprávní spory, apod.), dále Centrum pro pomoc obětem násilí a trestných činů a Intervenční centrum, které poskytuje podporu obětem domácího násilí. Naše služby jsou profesionální, diskrétní a zcela bezplatné. Na problémy nejste sami - jsme tu pro Vás!

Občanská poradna Respondeo

Dostali jste se do složité životní stiuace a nevíte jak dál? Neznáte svá práva nebo si nejste jisti jak postupovat při jednání s úřady a institucemi? Právě pro Vás je tu občanská poradna. Všechny námi poskytované služby jsou diskrétní a bezplatné. Využijte jich!

Centrum pro pomoc obětem

Pomáháme Vám orientovat se v trestním řízení. Jako oběť násilí nebo trestného činu nesmíte trpět ještě tím, že neznáte svá práva a nevíte, jak v nastalé složité životní situaci postupovat. Nabízíme Vám oporu a zastání, nebojte se nás kontaktovat. Bezplatně, nezávazně, diskrétně.

Intervenční centrum Respondeo

Nabízí účinnou pomoc obětem domácího násilí. Vedle psychické a sociální podpory máte možnost využít i právního poradenství při konzultacích a sepisování dokumentů. Využijte našeho silného zázemí, zkušeností a kontaktů na spolupracující organizace. Bezplatně, diskrétně a profesionálně.

Historie

Fungujeme podle osvědčeného britského modeluJedna z prvních mobilních občanských poraden

Respondeo, o. s. vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 2003. Zpočátku se jednalo spíše o dobrovolnickou iniciativu. Všude po republice tehdy vznikaly občanské poradny podle osvědčeného 70 let starého britského modelu z dob hospodářské krize, kdy si občané navzájem radí, jak postupovat ve složitých životních situacích. Chtěli jsme podbné centrum bezplatné pomoci vybudovat i v Nymburce, což se setkalo s pozitivním ohlasem jak mezi představiteli města, tak i mezi klienty.

 

Jsme tu pro vás již deset let - profesionálně a bezplatně

Za deset let svého působení jsme se značně profesionalizovali a rozrostli. Máme k dispozici vlastní právničku a naši konzultatnti se pravidelně vzdělávají tak, aby Vám mohli nabídnout ty nejlepší rady a východiska z obtížné životní situace. Kromě Nymburka fungujeme i v šesti dalších městech v severovýchodní části Středočeského kraje (od Mladé Boleslavi po Kutnou Horu), máme 14 zaměstnanců a ročně pomůžeme stovkám klientů.

Kromě samotného občanského poradenství, které stálo na začátku naší činnosti, v současné době poskytujeme i další dvě sociální služby: Centrum pro pomoc obětem pomáhá obětem násilí a trestných činů orietnovat se v trestním řízení. Intervenční centrum představuje profesionální pomoc obětem domácího násilí (sociální, právní a psychologická podpora).