Občanské sdružení Respondeo

Poskytujeme tři sociální služby: občanskou poradnu (pomáhá lidem v obtížné životní situaci řešit např. dluhovou problematiku, občanskoprávní spory, apod.), dále Centrum pro pomoc obětem násilí a trestných činů a Intervenční centrum, které poskytuje podporu obětem domácího násilí. Naše služby jsou profesionální, diskrétní a zcela bezplatné. Na problémy nejste sami - jsme tu pro Vás!

Občanská poradna Respondeo

Dostali jste se do složité životní stiuace a nevíte jak dál? Neznáte svá práva nebo si nejste jisti jak postupovat při jednání s úřady a institucemi? Právě pro Vás je tu občanská poradna. Všechny námi poskytované služby jsou diskrétní a bezplatné. Využijte jich!

Centrum pro pomoc obětem

Pomáháme Vám orientovat se v trestním řízení. Jako oběť násilí nebo trestného činu nesmíte trpět ještě tím, že neznáte svá práva a nevíte, jak v nastalé složité životní situaci postupovat. Nabízíme Vám oporu a zastání, nebojte se nás kontaktovat. Bezplatně, nezávazně, diskrétně.

Intervenční centrum Respondeo

Nabízí účinnou pomoc obětem domácího násilí. Vedle psychické a sociální podpory máte možnost využít i právního poradenství při konzultacích a sepisování dokumentů. Využijte našeho silného zázemí, zkušeností a kontaktů na spolupracující organizace. Bezplatně, diskrétně a profesionálně.

Pomáhejte s námi

Líbí se Vám myšlenka občanského poradenství, pomoci obětem domácího násilí a trestných činů? Chcete nám pomoci realizovat ji i v regionu Nymburska, Mladoboleslavska a Kolínska? Rádi Vás uvítáme ve svých řadách!

Naše financování je vícezdrojové - na určité služby přispívá stát nebo města prostřednictvím grantů, část prostředků věnují firmy nebo jednotlivci z regionu, protože spolu s námi věří, že přímá pomoc lidem má smysl. Takoví pravidelní podporovatelé nám do budoucna umožní poskytovat profesionální služby, a nespoléhat se při tom na nestálou státní podporu. 

1. Chci pomoci hned teď! ...dám vám 5 vteřin svého času. 

 I pět vteřin může hodně pomoci! Jak na to? Klikněte na "To se mi líbí":

Proč? Pomůžete nám tím efektivně šířit obsah této stránky - díky Vám oslovíme více potenciálních podporovatelů. Své přátele upozorníte na naši činnost a dáte jim najevo, že nám fandíte! Děkujeme.

 


2. Chci pomoci hned teď! ...dám vám víc. 

Vítejte na palubě! Finanční pomoc má obrovský smysl - každá částka pomáhá! 

Jak Vaše peníze pomohou? Budou poukázány na účet veřejné sbírky (č. ú.: 255607955/0300).

100,-

RYCHLÁ POMOC (doporučujeme pro příspěvek trvalým příkazem) - telefonická pomoc člověku v nouzi (mimo pobočku, pomoc v akutní krizi při domácím násilí nebo rychlá informace např. kvůli běžící lhůtě).

 

300,-

ŘEŠENÍ JEDNODUŠŠÍCH PŘÍPADŮ - Krátká konzultace s klientem (základní rozbor situace nebo opakované telefonické konzultace, nástin možných řešení, v jednodušších případech stačí k řešení situace.

 

500,-

POMOC I TAM, KAM BY SE JINAK NEDOSTALA - Váš dar nám umožní vyjet na pobočky a být blíže klientům (kontaktní místa jsou rozeseta tak, že navštívit je všechny, znamená ujet více než 120 kilometrů, přesto se snažíme šířit pomoc dál a to tak, aby na ni dosáhli všichi potřební - tedy např. i senioři, nebo matky-samoživitelky.

 

1000,-

ZACHRÁNĚNÝ LIDSKÝ OSUD - Podrobná konzultace s klientem, pečlivý rozbor situace, rady jak postupovat, vzory podání nebo smluv, služby právničky. V oblasti domácího násilí: účinná pomoc jedné týrané osobě (řada osobních, telefonických nebo e-mailových konzultací, psychologická a právní podpora, sepsání předběžného opatření k ochraně dětí a osoby v ohrožení).

 

 

 

 


3. Ještě si to rozmyslím...

Skvělé! Prověřte si nás. Věříme, že svou práci děláme dobře a jsme připraveni to prokázat. Ptejte se nás, sledujte na Facebooku, projděte si naši aktuální výroční zprávu - tam zjistíte, co se u nás v organizaci děje, čemu se věnujeme a jak nakládáme s Vaší podporou.

 

Někteří z našich podporovatelů:

...staňte se jedním z nich a ukažte, že Vám nejsou lhostejné osudy lidí kolem Vás. Další informace Vám rádi poskytneme přímo v organizaci:

Respondeo, o. s.
nám. Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk
tel:/fax: 325 511 148
mobil: 776 561 880
e-mail: kelymanova@opnymburk.cz